Czyszczenie lamp – jak czyścić lampy?

  • by
czyszczenie lamp

Wybierając oświetlenie patrzymy w pierwszym momencie czy nam się podoba. Kompletnie mało kto ma z tyłu głowy myśl o tym…hmmm a jak czyścić lampy. No sami powiedzcie ile razy czyściliście lampy wiszące ?

No pewnie zdarzało się, zwłaszcza jak to była lampa stojąca gdzieś przy kanapie. Mokrą ścierką ścierało się zalegający kurz. Ale co w przypadku kinkietów albo żyrandoli? Tutaj sprawa nie jest taka prosta. Jak zapytasz siebie kiedy ostatnio czyściłeś/aś kinkiet…to odpowiesz…no dawno…albo…wczoraj ścierałam kurz….ale powierzchownie.

Z naszego doświadczenia wynika, że wiele osób zapomina o tym aby lampa nadal wyglądała jak nowa. A da się to zrobić, wystarczy regularnie czyścić tak samo jak czyścimy meble z kurzu. O ile w przy lampach loftowych gdzie klosz to tylko drut nie ma za wiele pracy, a jedynie wyczyścić żarówkę, o tyle z dużym żyrandolem może być problem.

Takimi sprawami zajmuje się także firma Danlight, która także na życzenie klientów dba o czystość powierzonych lamp.

Ale jak czyścić lampy?

Przede wszystkim lampę wiszącą należy zdjąć, co wiąże się z wyłączenie zasilania lampy i odpięciem przewodów. Jeśli nie możemy sobie na to pozwolić musimy lampę wiszącą cierpliwie czyścić. My polecamy zetrzeć kurz na sucho, po czym stelaż lampy lekko spryskać płynem osłaniając miejsce żarówki aby nie dostała się woda. I zetrzeć pozostały zalegający brud.

Czy myć klosze?

Oczywiście, że tak, taka czynność powinna się odbywać przynajmniej raz na 3 miesiące. W kloszach najczęściej osiada dużo kurzu zalegającego w powietrzu. Przez co lampa wiszącą lub żyrandol traci jakość świecenia. Już za pewne nie raz mieliście taką sytuację, że po wyczyszczeniu kloszy lampa jakby mocniej świeciła.

Lampy podłogowe mają na sobie dużo kurzu

Lampy te należy regularnie czyścić poprzez zdjęcie klosza albo abażuru. W przypadku tego drugiego możemy postarać się do odkurzyć mechanicznie i przeczyścić samą pianą do czyszczenia. Następnie ścierką z mikro-fibry delikatnie nacierać aby nie uszkodzić abażuru.

Sposobów na czyszczenie lamp jest wiele, najważniejsze to nie zapominać o dbaniu o czystość. Lampa to element dekoracyjny naszego pomieszczenia tak samo jak meble. Często okazuje się, że lampa potrafi wypełnić dużą pustkę w naszym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *