Jakie lampy nad stół

  • by

Projektując wnętrze często zastanawiamy się jakie lampy będą pasować do naszego pokoju, salonu, kuchni czy łazienki. Dużo zależy od wielkości pomieszczenia, układu i do czego nam to oświetlenie jest potrzebne.

Mamy dla Was kilka propozycji, które powinny Wam się spodobać. Wybór lampy wiszącej nie jest taki łatwy, dlatego warto szukać inspiracji. Na szczęście jest dużo lamp sufitowych z regulowaną wysokością co ułatwi sprawę.

Lampy wiszące kuliste nad wyspą? Powiem Wam, że wygląda to bajecznie. A i oświetla bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę, że lampy są przeźroczyste trzeba dobrać odpowiednią barwę światła i moc świetlną aby nas to światło nie raziło.

lampa wisząca pojedyncza
źródło: pinterest
oświetlenie do domu

Lampa wisząca Kenia – bo tak nazywa się ta lampa wygląda bardzo pięknie prawda? Mam taką u siebie i znajomi pierwsze o co pytają gdy wchodzą do salonu to właśnie o tą lampę. Podoba im się kształt lampy oraz szklany środek. Lampa jest oczywiście regulowana. Z początku myślałem, że da mało światła ale tutaj można zastosować żarówki o mocy 60W zamienne oczywiście z ledami, które dają bardzo dużo światła.

Takie oświetlenie zastosowałem w swojej kuchni i jestem bardzo zadowolony. Wszystko ładnie oświetlone. Nie narzekam na brak światła. Tutaj akurat pasek ledowy pełni funkcje dekoratorską ale ten co ma taki pasek zainstalowany doskonale wie, że w zupełności oświetla blat roboczy.